Ahmet Uslu dahiliye (iç hastalıkları ) uzmani

Ben Kimim

Ahmet Uslu Ailenin 3. çocuğu olarak Konya’da dünyaya gelmiştir. Babasının görevi nedeni ile Anadolu ‘da pek çok şehirde bulunmuştur.  İlkokul ve ortaokulu sırası ile Muğla ve Burdur’da tamamlamış ve 1992 yılında İstanbul Yeni Levent lisesinden derece ile mezun olmuştur. Üniversite eğitimini 1992-1998 yılları arasında Ege üniversitesi Tıp fakültesinde tamamladıktan sonra kısa bir süre Selçuk üniversitesi mediko-sosyalde çalışmış ve 1999 yılında İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma hastanesinde İç hastalıkları ihtisasına başlamıştır. İhtisası süresinde hasta takip proğramları için sağlık danışmanlığı yapmıştır. İhtisası bitirdikten sonra kısa bir süre için Fethiye SSK hastanesinde geçici görevlendirilmiştir. Daha sonra 2003 yılında dahiliye uzmanı olarak Kastamonu Şerife Bacı SSK hastanesine atanmıştır.

2005-2006 yılları arasında Haydarpaşa GATA hastanesi iç hastalıkları kliniğinde yedek subay olarak vatani görevini tamamladıktan sonra Kastamonu’da tekrar görevine dönen Ahmet Uslu, 2007 yılında görevinden istifa ederek özel sektöre geçmiştir.
2007-2012 tarihleri arasında İstanbul JFK hastanesinde başhekim yardımcılığı ve iç hastalıkları uzmanı olarak çalışmış. 2012-2015 yılları arasında hastane el değiştirerek Acıbadem Aile Hastanesi ismini almış ve bu süre zarfında da idari ve klinik hizmetlerine devam etmiştir.
2015-2016 tarihleri arasında Bahçelievler Vital Hastanesinde görev yapmış, 2016 sonu itibari ile buradan ayrılarak 2017 yılı itibari ile Florya Elit İstanbul Tıp Merkezinde çalışmaya başlamıştır.
2011 yılı Anadolu üniversitesi Sağlık kurumları işletmeciliği mezunudur. 2013 yılında da aynı üniversiteden fark derslerini vererek işletme fakültesinden mezun olmuştur.4 çocuk babası olan Ahmet Uslu İngilizce bilmektedir. İyi düzeyde MS office proğramları dışında Catia, inventor, Solid Edge, Solid Work gibi tasarım proğramlarını kullanmaktadır.

2009-2015 tarihleri arasında makine tasarım ve imalatı ile ilgili şirket kurmuş. Ultra-High Vaccum Technology ile ilgili kurulan şirkette (inovac ltd. ) CEO olarak görev yürütmüştür. 2015 yılında ortakları ile anlaşmazlığa düşmesi üzerine şirketteki görevlerini bırakarak kendi mesleğini sürdürmeye devam etmiştir.

Boş zamanlarında 3D tasarım ,modelcilik, vitray ve olta balıkçılığı ile uğraşır. Ahmet Uslu Tarih ve edebiyat konusunda da amatör olarak uğraşmaktadır.

Bir Cevap Yazın